امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

فعالیت 110 طلبه شهرستان خلخال در قم یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۹:۳۸


فعالیت 110 طلبه شهرستان خلخال در قم تعداد بازدید: ۳۶۶

نماینده طلاب و فضلای خلخال، گفت: طبق آخرین آماری که بدست ما رسید 110 نفر از طلاب این شهرستان در قم مشغول تحصیل هستند، این طلاب برای پایه هشت به بالا به شهر قم مهاجرت می کنند.
 

 

حجت الاسلام سید محمد رحمانی، نماینده طلاب و فضلای خلخال با اشاره به اینکه آمار طلاب این شهرستان به 170 نفر می رسد، ابراز اشت: طلاب این شهرستان در شهرهایی مثل کرج، پردیس و شهریار مشغول کارهای اجرایی و تبلیغی هستند و عده ای از آنها هم در شهرستان فعالیت دارند.

 

وی ادامه داد: طبق آخرین آماری که بدست ما رسید 110 نفر از طلاب این شهرستان در قم مشغول تحصیل هستند، این طلاب برای پایه هشت به بالا به شهر قم مهاجرت می کنند.

 

حجت الاسلام رحمانی به برخی از مشکلات در رابطه برای ارائه خدمات برای طلاب شهرستان خلخال اشاره کرد و اظهار داشت: برای طلاب وامی در نظر گرفته شد که سهمیه آن بسیار اندک است و با پرداخت مبلغ کم وام به طلاب مشکلی از آنها حل نمی شود و تنها آنها مقروض می شوند.

 

وی ادامه داد: برخی از طلاب برای رفع مشکلات معیشتی خود مجبورند که در بازار آزاد مشغول به کار شوند که این کار باعث می شود به درس و تحصیل آن آسییب برسد و نتوانند در راستای حرفه خود بازدهی کاملی را داشته باشند.

 

حجت الاسلام رحمانی با اشاره به اینکه نمایندگان طلاب قدرت مالی ندارند که بتوانند مشکلات طلاب را بر طرف کنند، تصریح کرد: در سرکشی های که ما در منازل طلاب داریم متوجه می شویم که امروزه یکی از مشکلات اساسی طلاب مشکلات مالی است، بنابراین بایستی برای این مشکل کار انجام شود.

 

وی اضافه کرد: به عنوان یک مسؤول تا جای که توانسته ام در خدمت طلاب بودم و حتی در بعضی از مواقع برای کار کوچکی مسافت طولانی را پیموده ام تا کار طلبه ای را انجام بدهم.

 

حجت الاسلام رحمانی ابراز کرد: برای طلاب این شهرستان جلساتی برگزار می کنیم که در این جلسات مسؤولان استان و امام جمعه دعوت می شوند و از راهنمایی های آنها استفاده می کنیم.

 

نماینده طلاب خلخال عنوان کرد: شهرستان خلخال دارای فرهنگ نسبتا خوبی است و از فرهنگ های بیگانه تاثیر چندانی نپذیرفت، ولی به هر حال برخی از مشکلات هم وجود دارد.

 

وی در پایان اظهار کرد: امروزه همه جای کشور ما نیاز به کارهای فرهنگی دارد که در این راستا متولیان فرهنگی و مبلغان بایستی فعالیت کنند و یک طلبه زمانی می تواند یک مبلغ خوب باشد که دارای سواد بالایی باشد.