امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

برگزاری جلسه طلاب اردبیل در قم/تصاویر دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴:۴۰


برگزاری جلسه طلاب اردبیل در قم/تصاویر تعداد بازدید: ۱۹

جلسه طلاب و فضلای استان اردبیل با حضور آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل و آقای مهندس بهنام جو استاندار اردبیل در محل ساختمان مدرسه عالی دارالشفای قم برگزار شد.
 
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای استان اردبیل با حضور آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل و آقای مهندس بهنام جو استاندار اردبیل در محل ساختمان مدرسه عالی دارالشفای قم برگزار شد.
 
در ابتدای این جلسه آیت الله عاملی ، علمای اردبیل را موجب فخر تشیع در جهان اسلام برشمرد و گفت : شما پرچمداران چنین علمایی هستید و باید در عمل بتوانید پایگاه علمی اردبیل را در جهان اسلام به ویژه تشیع حفظ کنید.
 
نماینده ولی فقیه در استان، وظیفه علمای دینی در پاسخ به شبهه افکنی تکفیری ها و وهابیون را بسیار سنگین دانست و افزود : مرز مشترک اردبیل با جمهوری آذربایجان و تلاش وهابیت برای نفوذ در این منطقه ایجاب می کند طلاب اردبیل با ارتباط مستمر با مردم تشنه به احکام دینی آن سوی مرز به وظیفه تاریخی خود عمل کنند. 
 
آیت الله عاملی از طلاب اردبیلی مقیم قم خواست مسائل و مشکلات استان را رصد کرده و آن را به گوش مسئولان برسانند تا با همدلی همدیگر موانع رشد و توسعه استان برداشته شود. 
 
در این دیدار استاندار اردبیل نیز گفت: رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی نیازمند حضور هدایتگرانه روحانیون در جامعه است.
 
بهنام جو بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران استان تاکید کرد و با اشاره به ترزیق 200 میلیون تومان به قرض الحسنه روحانیون اردبیل گفت: اتمام طرح راه آهن در سه سال آینده، احداث موزه دفاع مقدس در اردبیل، احداث حسینیه اردبیلی ها در قم و ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی در دستور کار قرار دارد.
 
ستوده، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان نیز با اشاره به اینکه تمامی روستاهای بالای 150 خانوار در استان اردبیل دارای روحانی مستقر و طرح هجرت هستند ،گفت : آماده ایم تا از طلاب اردبیلی مقیم حوزه علمیه قم در مساجد شهرها و روستاهای استان به عنوان روحانی مستقر یا طرح هجرت استفاده کنیم.
 

 

 

 

 

 

 

 

http://mntqom.com/image_gallery/file/large_1481.jpg