امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

اشتغال زایی راه حل کاهش تورم و بیکاری است شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱:۱۶


اشتغال زایی راه حل کاهش تورم و بیکاری است تعداد بازدید: ۱۸

نماینده طلاب اردبیل با بیان اینکه با اشتغال می شود با رکود مبارزه کرد، گفت: به هر حال ممکن است کارهای اشتغال زایی تورم کمی هم داشته باشد؛ اما در مقابل رفع بیکاری مناسب تر است.
 
 
 

 

حجت الاسلام محمد بیدار، نماینده طلاب و فضلای اردبیل در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه با اشتغال می شود با رکود مبارزه کرد، گفت: به هر حال ممکن است کارهای اشتغال زایی تورم کمی هم داشته باشد؛ اما در مقابل رفع بیکاری مناسب تر است.

وی ادامه داد: اگر کارخانه های‌تولیدی در جامعه بیشتر شود یا کارخانه ها تعطیل، فعال شوند، خیلی از مشکلات موجود در جامعه حل می شود.

حجت الاسلام بیدار گفت: متاسفانه امروز شاهد این هستیم که خیلی از کارخانه های موجود در کشور به دلیل بی تدبیری  به تعطیلی کشانده شده است.

وی با بیان اینکه امر تولید و اشتغال می تواند اقتصاد را از رکود خارج کند، اظهار داشت: سیستم نظام بانکی امروز دست و پا گیر است،  و بانک ها تسهیلات خوبی به تولید کنندگان نمی دهند.

عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با اشاره به اینکه قواعد نظام بانکی باید اصلاح شود، افزود: عامل مهم تر از آن و مانع قوی تر برای رونق تولید و اشتغال، واردات بی رویه و قاچاق‌کالا است.

حجت الاسلام بیدار با بیان اینکه بر واردات بی رویه و قاچاق کالا نظارت قابل قبولی نیست، اظهار داشت: متاسفانه در این زمینه رانت هایی به برخی از شرکت ها و افرادی داده شده است که محصولات را از کشورهای خارجی  وارد می کنند و سودهای کلانی در این زمینه به جیب می زنند.

وی، واردات بی رویه و قاچاق کالا را مهمترین عامل رکود اقتصادی دانست و اظهار داشت:  توجه به مطالبات رهبر معظم انقلاب از دیگر اولویت های مسؤولان باشد، زیرا کالاهایی که در داخل تولید می شود و مشابه آن را وارد می کنند، این ها به اقتصاد کشور ضربه می زند و باعث بیکاری خیل عظیمی از افراد شاغل می شود.